Yer Çekimine Meydan Okuyoruz

Puzzle denilince akla ilk gelen şeylerden biri de mobil oyunlar olmaya başladı son zamanlarda…

Oynanış biçimi ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Newton – Gravity Puzzle, ODTÜ Teknokent Atom kuluçka merkezinde bulunan Binary Games tarafından geliştirildi.

Yer çekimini merkezine alan eğlenceli oyun 15 Haziran’da App Store’da kullanıma sunuldu. Ortalama 6 hafta gibi kısa bir sürede hazırlanan mobil puzzle oyunu oldukça sıra dışı bölüm tasarımlarına sahip.

Farklı oynanış mekanikleri sunan Newton, macera dolu, birbirinden eğlenceli 60 farklı bölüme sahip.

Özellikle de bulmaca sevenlerin ilgisini çeken Newton’da amaç kontrol edilen topu A noktasından B noktasına ulaştırmak… Kolay gibi görünse de ilerledikçe daha da zorlaşan Newton – Gravity Puzzle, yer çekimine karşı koyarken aynı zamanda eğlenceli bir oyun olmayı da başarıyor.

Yeni bölüm ve özellikleri üzerinde çalışılan Newton – Gravity Puzzle daha şimdiden rağbet görmeye başladı.

Çocuklar Kendi Yapıtlarını İnşa Edecek

Son zamanların en ilgi çekici oyuncakları teknoloji olanlar olsa da nostaljik yaratıcı oyuncaklar halen miniklerin dünyasındaki yerini korumaya devam ediyor.

Çocukların çiftlik, korsan gemisi hatta kendi saraylarını, şatolarını inşa edebilecekleri Calafant Yaratıcılık Seti ile her şeyi inşa etmek mümkün.

Büyük, orta ve küçük olmak üzere 3 ayrı stilde ve boyutta olan puzzle seti sayesinde çocuklar kendi yapıtları ile gurur duyacak ve çok eğlenceli zamanlar geçirecek.

Battat Take Apart Airplane

Battat Take Apart Airplane-uçak-oyuncak uçak-puzzle-yapboz-yapboz uçakÇocuklar, oyuncak ahşap uçaklarını artık kendileri söküp takabilecekler. Hayal güçlerini teknoloji ile birleştiren çocukların yeteneklerini ortaya çıkartabilecekleri Battat Take Apart Airplane ile çocuklar ister halının üzerinde isterlerse de uçsuz bucaksız gökyüzünde uçuşlar gerçekleştirebilecek.

3 parçadan oluşan sevimli ve eğlenceli bir tornavidası bulunan 21 parçadan oluşan ahşap uçağı monte etmek de hem çok kolay hem de çok eğlenceli…

Parçaları birbirine birleştirirken motor becerileri de gelişecek olan çocuklar kendi tasarladığı oyuncak ile oynamayı çok sevecek…

K’NEX İle Gökyüzüne Ulaşıyoruz

52478-k-nex-sky-sprinter-roller-coaster-seti-motorlu-thrill-rides-52478-cK’NEX parçalarını kullanarak sen de gökyüzüne doğru yükseltmek ister misin? Kusursuz bir tasarıma sahip olan çubukları, konektörler yardımıyla birbirine bağla ve daha sonra motoru tak. Puzzle’ın gitgide bulutlara yaklaşıyor değil mi?

Özel tasarım aracını raylara yerleştir ve eğimli yollarda nasıl da süzülerek ilerlediğini keyifle izle!

K’NEX Sky Sprinter Roller Coaster Seti (Motorlu) Thrill Rides’ın yüksekliği tam 2.2 metre. Şimdi sıkı dur ve kulaklarını dört aç: Araç ile tek seferde kat edebileceğin bir turluk mesafe 7.3152 metre! Ne kadar muhteşem bir şey öyle değil mi?

797 parçadan oluşan K’NEX Sky Sprinter Roller Coaster Seti (Motorlu) Thrill Rides ile www.knex.com sayfasında yer alan tasarımları yapabilir ya da kendi hayal dünyanda tasarladığın oyuncakları dizayn edebilirsin…

Unutma, yeryüzünün en uzun roller coasterı senin olacak!

Tarihi Yapıt Yeniden Can Bulacak!

III. Ahmet Çeşmesi Puzzle-Cubic Fun 3D 73 Parça Puzzle II. Ahmet Çeşmesi-Cubic Fun-Cubic Fun 3D puzzle-Sultan III. AhmedBirçok puzzle severin yapmaktan en çok keyif aldığı yapbozlar arasında 3 boyutlu tarihi mimariler yer alır. Orijinali ile birebir detaylara sahip olarak tasarlanan bu puzzlelar, çoğu zaman yapıştırıcı, makas gibi malzemelere ihtiyaç duyulmadan sadece birleştirme yöntemi ile tamamlanır.

Bu kez Puzzle Çeşitleri’nde size III. Ahmet Çeşmesi Puzzle’dan bahsedeceğiz. Ancak öncesinde çeşme hakkında kısa bilgiler paylaşmak çok daha güzel olacaktır. 18. yüzyıla ait olan III. Ahmet Çeşmesi, Osmanlı dönemi Türk mimarisinin en güzel çeşme örnekleri arasında yer alır. Sultan III. Ahmed tarafından, Sadrazam Nevşehirli Damad İbrâhim Paşa’nın tavsiyesi üzerine yapılan çeşmenin beş kubbesi vardır. Dört cephesi bulunan çeşmenin her bir cephesinde sebiller yer alır. Üstü geniş saçaklarla kaplı olan çeşmenin dışı kurşun kaplı ahşap bir çatı ile örtülüdür.

Siz de bu muhteşem şahesere yeniden hayat vermek istiyorsanız Cubic Fun 3D 73 Parça Puzzle III. Ahmet Çeşmesi’ni çok seveceksiniz.

73 parçadan oluşan puzzle orta derecede zorluğa sahip ve 24x24x20 cm ölçülerinde. İster kendinize isterseniz de sevdiklerinize armağan edeceğiniz bu puzzle evinizin en güzel köşesine çok yakışacak…

Muhteşem Bir Hediye Seçeneği: Puzzle

Sevgililer Günü-Sevgililer Günü hediyesi-puzzle-yapboz-hediye-armağanSevgililer Günü’ne sayılı günler kaldı. En büyük sıkıntılardan bir tanesi olan hediye seçimi de oldukça zorlayıcı olacak gibi görünüyor öyle değil mi?

Tarihi Roma İmparatorluğuna kadar dayanan Sevgililer Günü, 1800’lü yıllarda Amerikalı Esther Howland’ın sevgilisine ilk Sevgililer Günü kartını göndermesi ile sürekli hale gelir ve zaman içerisinde bu akım tüm dünyaya yayılır.

Asırlar öncesi bir tarihe sahip olan Sevgililer Günü hediyeniz hazır değilse bu muhteşem puzzlelar tam da aşkınızı dile getirecek türden. Farklı model ve boyutlara sahip olan onlarca puzzle içerisinden siz de sevgilinizin en çok seveceği modeli satın alın ve muhteşem anları çok daha anlamlı kılın…

The Infinite Galaxy Puzzle Sınır Tanımıyor

Sonu olmayan bir puzzle hayali kurmuş muydunuz daha önce?  The Infinite Galaxy Puzzle ile sonu olmayan bir puzzle tasarlamak mümkün.

Hubble yani uzay teleskopundan alınan bir görüntüden meydana gelen bu yapbozun tıpkı uzay gibi ne sonu ne de başı…

Görüntülemek için resme tıklayınız.
Görüntülemek için resme tıklayınız.

Nasıl bir görüntü ortaya çıkacağını tamamen hayal gücünüzle belirleyebildiğiniz puzzle toplamda 133 özgün parçadan oluşuyor.  Her seferinde farklı bir yönde ilerleyebilen ya da şekil değiştirebilen yapbozun kombinasyonunda hiçbir sınır, hiçbir kalıp yok.

Odalara Renk Katıyoruz

Odan için muhteşem bir avize tasarlamak daha önce aklına gelmiş miydi? Znaapez markası tarafından tasarlanan Lamba Yapım Kiti renkleri ve yaratıcılığı sevenler için muhteşem bir set.

Kutunun içinden çıkan rengârenk parçaları istediğiniz şekilde birleştirerek tamamı sizin zevkinize göre tasarlanmış bir avize elde edebileceksiniz. Odana apayrı bir hava katacak olan bu tasarım sayesinde duvarlara yansıyan ışıklar bile daha muhteşem görünecek. Puzzle parçalarını kutunun içinden çıkartıp dilediğin renkleri kafana göre oluşturduğun bir düzende sıralamak yapman gereken tek şey.

İçindeki yaratıcılığı dışarı çıkartmayı iddia eden bu yapım kitinin parçaları pembe, mavi, portakal rengi, yeşil ve mordan oluşuyor. Sadece çocuklara değil aynı zamanda yetişkinlere de hitap edebilen bu ürün ile eğlence dolu zamanlar sizi bekliyor…

Puzzle’da başka bir boyut: Bunchems Mega

Puzzle dünyası Bunchems Mega Pack Sıkıştır Yarat ile bambaşka bir yer haline gelmiş durumda. Bunchems Mega Pack Sıkıştır Yarat ile yapmanız gereken tek şey parçaları sıkıştırmak ve yapıştırmak.

Oyun setinin içerisinde tam 400 parça ile birlikte 37 adet de aksesuar bulunuyor.

puzzle-mega-pack-bunchems-mega-pack-yapboz-oyuncak-yaratici-oyunlar

Çocuklar parçaları kullanarak hayal dünyalarında tasarladıkları birçok şeyi gerçeğe dönüştürebiliyorlar.

Baykuş, ayı, maymun, araba ve aklınıza gelebilecek daha birçok şeyi yatıktan sonra parçaları birbirinden ayırdığınızda da parçalar eski formunu geri kazanıyor.

Osmo Iped Oyun Sistemi

Bu çığır açan sistem yaratıcı düşünce ve sosyal iletişime dayanıyor. Ekrandan daha fazlasını verebilen bir oyun tasarlanmış. Bu oyun evde, dışarıda, aileyle her ortamda oynanabilmekte. Oyun setinden bir yansıtıcı, taban, kelimeler, bir eser, çin bulmacası, ve Newton Oyunları çıkıyor. Oyun iPads: iPad 2, iPad 3, iPad 4 iPad Mini, iPad Mini Retina, iPad Air ile çalışmakta. Tüm oyunlar iTunes uygulamalarından indirilebiliyor, sadece Sözcükler ve Çin Bulmacası için fiziksel parçalara gerek duyuluyor.