Çocuklar Kendi Yapıtlarını İnşa Edecek

Son zamanların en ilgi çekici oyuncakları teknoloji olanlar olsa da nostaljik yaratıcı oyuncaklar halen miniklerin dünyasındaki yerini korumaya devam ediyor.

Çocukların çiftlik, korsan gemisi hatta kendi saraylarını, şatolarını inşa edebilecekleri Calafant Yaratıcılık Seti ile her şeyi inşa etmek mümkün.

Büyük, orta ve küçük olmak üzere 3 ayrı stilde ve boyutta olan puzzle seti sayesinde çocuklar kendi yapıtları ile gurur duyacak ve çok eğlenceli zamanlar geçirecek.

K’NEX İle Gökyüzüne Ulaşıyoruz

52478-k-nex-sky-sprinter-roller-coaster-seti-motorlu-thrill-rides-52478-cK’NEX parçalarını kullanarak sen de gökyüzüne doğru yükseltmek ister misin? Kusursuz bir tasarıma sahip olan çubukları, konektörler yardımıyla birbirine bağla ve daha sonra motoru tak. Puzzle’ın gitgide bulutlara yaklaşıyor değil mi?

Özel tasarım aracını raylara yerleştir ve eğimli yollarda nasıl da süzülerek ilerlediğini keyifle izle!

K’NEX Sky Sprinter Roller Coaster Seti (Motorlu) Thrill Rides’ın yüksekliği tam 2.2 metre. Şimdi sıkı dur ve kulaklarını dört aç: Araç ile tek seferde kat edebileceğin bir turluk mesafe 7.3152 metre! Ne kadar muhteşem bir şey öyle değil mi?

797 parçadan oluşan K’NEX Sky Sprinter Roller Coaster Seti (Motorlu) Thrill Rides ile www.knex.com sayfasında yer alan tasarımları yapabilir ya da kendi hayal dünyanda tasarladığın oyuncakları dizayn edebilirsin…

Unutma, yeryüzünün en uzun roller coasterı senin olacak!

Rüya Evi Senin Olmalı

Cubic Fun-3D puzzle-rüya evi-oyuncak-oyuncak ev-bebek eviÇocuklar rüyalarındaki evi bundan sonra 3 boyutlu inşa edebilecek.

Dreamy DollDünyaca ünlü puzzle markası Cubic Fun 3D Puzzle çeşitleri ile çocukların hayatına muhteşem dokunuşlar yapıyor.house modelini 8 yaş ve üzerindeki çocuklar inşa edebiliyor. Yapıştırıcı, makas gibi gereçlere gerek kalmadan kolayca birbirine monte edilebilen 160 parçadan oluşan puzzle tamamlandığında ortaya muhteşem bir görüntü çıkıyor. Çocukların oyuncakla bebekleri için inşa edebilecekleri rüya evinin inşası tamamlandığında 31,5 cm uzunluğa, 26.2 cm derinliğe ve 16.8 cm genişliğe sahip oluyor.

Puzzle’da başka bir boyut: Bunchems Mega

Puzzle dünyası Bunchems Mega Pack Sıkıştır Yarat ile bambaşka bir yer haline gelmiş durumda. Bunchems Mega Pack Sıkıştır Yarat ile yapmanız gereken tek şey parçaları sıkıştırmak ve yapıştırmak.

Oyun setinin içerisinde tam 400 parça ile birlikte 37 adet de aksesuar bulunuyor.

puzzle-mega-pack-bunchems-mega-pack-yapboz-oyuncak-yaratici-oyunlar

Çocuklar parçaları kullanarak hayal dünyalarında tasarladıkları birçok şeyi gerçeğe dönüştürebiliyorlar.

Baykuş, ayı, maymun, araba ve aklınıza gelebilecek daha birçok şeyi yatıktan sonra parçaları birbirinden ayırdığınızda da parçalar eski formunu geri kazanıyor.

Geleceğin Mühendisleri Yol Yapacak

Bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği kullanarak çözüm ortaya koymaya teşvik eden Engineering for Kids (EFK), 9 Ekim 2016 Pazar Günü Oyuncak Müzesi’nde çocuklar ile buluştu. EFK İnşaat Mühendisliği eğitiminde 7-11 yaş arası çocuklar, yol yaparken hem öğrendi hem eğlendi.

Amerika’da açıldığı 2009 yılından itibaren dünya çapında 150’den fazla noktada binlerce çocuğa ulaşan Engineering For Kids (EFK), çocukları doğuştan mühendis olarak kabul ederek zihinsel ve bilişsel gelişimlerini bu doğrultuda geliştirmeyi amaçlıyor.

oyuncak-muzesi-yol-yapimi-insaa

Her ay bir atölye çalışmasını Oyuncak Müzesi’ne taşıyan EFK’ da çocuklar mühendislik tasarım süreci olan SOR, DÜŞÜN, TASARLA, YAP, TEST ET, GELİŞTİR kavramlarını öğrenip deneyimliyorlar.

Oyuncak Müzesi’ nde 9 Ekim Pazar günü saat 11:00-12:00 arasında gerçekleşen atölye çalışmasında EFK eğitmeninin kendilerine verdiği rota doğrultusunda yol maketi yapan çocuklar, bu çalışma ile sağlamlık, ağırlık, denge, tasarım gibi kavramları yaparak öğrenmiş oldular.

Osmo Iped Oyun Sistemi

Bu çığır açan sistem yaratıcı düşünce ve sosyal iletişime dayanıyor. Ekrandan daha fazlasını verebilen bir oyun tasarlanmış. Bu oyun evde, dışarıda, aileyle her ortamda oynanabilmekte. Oyun setinden bir yansıtıcı, taban, kelimeler, bir eser, çin bulmacası, ve Newton Oyunları çıkıyor. Oyun iPads: iPad 2, iPad 3, iPad 4 iPad Mini, iPad Mini Retina, iPad Air ile çalışmakta. Tüm oyunlar iTunes uygulamalarından indirilebiliyor, sadece Sözcükler ve Çin Bulmacası için fiziksel parçalara gerek duyuluyor.