Yer Çekimine Meydan Okuyoruz

Puzzle denilince akla ilk gelen şeylerden biri de mobil oyunlar olmaya başladı son zamanlarda…

Oynanış biçimi ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Newton – Gravity Puzzle, ODTÜ Teknokent Atom kuluçka merkezinde bulunan Binary Games tarafından geliştirildi.

Yer çekimini merkezine alan eğlenceli oyun 15 Haziran’da App Store’da kullanıma sunuldu. Ortalama 6 hafta gibi kısa bir sürede hazırlanan mobil puzzle oyunu oldukça sıra dışı bölüm tasarımlarına sahip.

Farklı oynanış mekanikleri sunan Newton, macera dolu, birbirinden eğlenceli 60 farklı bölüme sahip.

Özellikle de bulmaca sevenlerin ilgisini çeken Newton’da amaç kontrol edilen topu A noktasından B noktasına ulaştırmak… Kolay gibi görünse de ilerledikçe daha da zorlaşan Newton – Gravity Puzzle, yer çekimine karşı koyarken aynı zamanda eğlenceli bir oyun olmayı da başarıyor.

Yeni bölüm ve özellikleri üzerinde çalışılan Newton – Gravity Puzzle daha şimdiden rağbet görmeye başladı.

Bu Puzzle Başka Puzzle

Puzzle denilince akla ilk gelen şey karton, plastik ya da ahşap malzeme kullanılarak yapılan somut oyuncaklar gelir. Puzzle’ın mobil versiyonu olan Puzzle Pet Party’nin tanıtım filmi yayınlandı.

Netmarble ve FunnyG şirketinin adlı şirketlerin ortaklaşa çalışmasının bir sonucu olarak ortaya çıkan yeni mobil bulmaca oyunu Puzzle Pet Party’nin resmi çıkış tarihinin Kasım ayı içerisinde gerçekleştirileceği duyuruldu.

Uzaylılar tarafından kaçırılan evcil yavru hayvanları kurtarmak üzerine kurulu olan oyunda, en az üç farklı renkteki blokların eşleştirilmesi sonucu oynanıyor. Oyun içerisinde geyik, ayı, su samuru ve uzaylılar gibi birçok ayrı karakter yer alıyor.

140’a yakın seviyesi bulunan ve canavarlarla savaşma, hayvanları uzaylılardan kurtarma gibi birbirinden farklı görevler bulunan oyunun sosyal ağ üzerinden oynanma özelliği de bulunuyor.