Tarihi Yapıt Yeniden Can Bulacak!

III. Ahmet Çeşmesi Puzzle-Cubic Fun 3D 73 Parça Puzzle II. Ahmet Çeşmesi-Cubic Fun-Cubic Fun 3D puzzle-Sultan III. AhmedBirçok puzzle severin yapmaktan en çok keyif aldığı yapbozlar arasında 3 boyutlu tarihi mimariler yer alır. Orijinali ile birebir detaylara sahip olarak tasarlanan bu puzzlelar, çoğu zaman yapıştırıcı, makas gibi malzemelere ihtiyaç duyulmadan sadece birleştirme yöntemi ile tamamlanır.

Bu kez Puzzle Çeşitleri’nde size III. Ahmet Çeşmesi Puzzle’dan bahsedeceğiz. Ancak öncesinde çeşme hakkında kısa bilgiler paylaşmak çok daha güzel olacaktır. 18. yüzyıla ait olan III. Ahmet Çeşmesi, Osmanlı dönemi Türk mimarisinin en güzel çeşme örnekleri arasında yer alır. Sultan III. Ahmed tarafından, Sadrazam Nevşehirli Damad İbrâhim Paşa’nın tavsiyesi üzerine yapılan çeşmenin beş kubbesi vardır. Dört cephesi bulunan çeşmenin her bir cephesinde sebiller yer alır. Üstü geniş saçaklarla kaplı olan çeşmenin dışı kurşun kaplı ahşap bir çatı ile örtülüdür.

Siz de bu muhteşem şahesere yeniden hayat vermek istiyorsanız Cubic Fun 3D 73 Parça Puzzle III. Ahmet Çeşmesi’ni çok seveceksiniz.

73 parçadan oluşan puzzle orta derecede zorluğa sahip ve 24x24x20 cm ölçülerinde. İster kendinize isterseniz de sevdiklerinize armağan edeceğiniz bu puzzle evinizin en güzel köşesine çok yakışacak…