Rüya Evi Senin Olmalı

Cubic Fun-3D puzzle-rüya evi-oyuncak-oyuncak ev-bebek eviÇocuklar rüyalarındaki evi bundan sonra 3 boyutlu inşa edebilecek.

Dreamy DollDünyaca ünlü puzzle markası Cubic Fun 3D Puzzle çeşitleri ile çocukların hayatına muhteşem dokunuşlar yapıyor.house modelini 8 yaş ve üzerindeki çocuklar inşa edebiliyor. Yapıştırıcı, makas gibi gereçlere gerek kalmadan kolayca birbirine monte edilebilen 160 parçadan oluşan puzzle tamamlandığında ortaya muhteşem bir görüntü çıkıyor. Çocukların oyuncakla bebekleri için inşa edebilecekleri rüya evinin inşası tamamlandığında 31,5 cm uzunluğa, 26.2 cm derinliğe ve 16.8 cm genişliğe sahip oluyor.

Cubic Fun 43 Parça 3 Boyutlu Puzzle Mickey Mouse’un Evi

Cubic Fun firması üç boyutlu puzzle dediğimizde ilk akla gelen firamalar arasında yer almaktadır. Hem ürünlerin kalitesiyle hemde dünyanın bütün bölgelerindeki ünlü yapıtları orjinaline yakın tasarladığı için dikkat çekmektedir. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan firmanın ürettiği bazı yapıların arasında Eyfel Kulesi, Çin Seddi gibi ürünler yer almaktadır. Ülkemizden de bu ürün yelpazesine Ayasofya, Anıtkabir, Kız Kulesi ve Sultan Ahmet Camii dahil edilmiştir. Cubic Fun firması sadece ünlü yapıtları değil uzay mekikleri, savaş ucakları, savaş gemileri ve benim sizlere anlatmak istediğim disney karakterlerinin ürünlerinide tasarlamışlardır.

Yazımızda Mickey Mouse’un Evi’nden bahsedeceğiz. Öncelikle ürünün kutu tasarımında ürün ile ilgili aradığınız tüm bilgilere ve sorulara cevap verilmektedir. Ürünün zorluk derecesi boyutları ve yapımıyla ilgili tüm bilgiler Türkçe olarak kutu üzerinde yer almaktadır

Mickey Mouse’un Evi 5 yaş ve üzeri çocuklar için hazırlanmıştır. 43 parçadan oluşan bu ürün eğlencenin yanı sıra çocukların hayal gücünü, sabrını, gözlem yapma yeteneğini ve el becerisini geliştirmek için tasarlanmıştır.

Ürün yapımında hiç bir alet ve yapıştırıcı gibi yardımcı bir malzemeye ihtiyaç yoktur. Her parça yerleşeceği yere göre sırasıyla numaralandırılmıştır. Parçaları belirtilen deliklere yerleştirmeniz için malzemesi esnek ve kolay kırılmaz malzemeden üretlmiştir. Birleştirme sırasında kullanma kılavuzu sayesinde ürünün kurulumunu kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca ürünü harika bir oda dekarasyonu olarak da kullanabilirsiniz.

3D Puzzle’lar İle Dünyayı İnşa Ediyoruz

Adore Oyuncak tarafından ülkemize getirilen Ravensburger 3D puzzle’lar ile dünyaca ünlü yapıları inşa ederken keyifli zamanlar sizi bekliyor. Paris, Londra, New York gibi dünya şehirlerinin en beğenilen ikonik yapılarına yenileri ekleniyor ve ürün çeşitliliği artıyor

3D puzzle severlere müjde! Meraklılarını dünyanın en prestijli oyuncak firmalarının ürünleriyle buluşturan Adore Oyuncak, Ravensburger’in ülkemizde büyük ilgi gören 3D puzzle’larına yenileri ekleniyor!

ABD’nin popüler binalarından Chrysler Building Night Edition versiyonu ile hem 3D Puzzle deneyimini yaşamanıza hem de odanızın ambiyansını değiştirmenize olanak sağlarken Big Ben Saat Kulesi ise artık gerçek saat içeren yepyeni içeriği ile puzzle severlerin karşısına çıkıyor. 3D Puzzle’ınızı tamamladıktan sonra isterseniz dekoratif olarak da evinizde, ofisinizde kullanabilir isterseniz de hediye alternatifi olarak sevdiklerinize sunabilirsiniz.

Pop Art severleri de unutmayan Ravensburger, ikonik yapıların başında gelen Özgürlük Anıtı ve Eiffel Kulesi 3D Puzzle’larını da pop art stilinde karşınıza çıkarıyor. Pop Art stiliyle renklendirilmiş puzzlelar sizlere renkli bir dünya sunuyor.

Katlanabilir plastik parçaları yapıştırıcı gerektirmeden birleştirerek hazırlayabileceğiniz 3D puzzle’lar, yapı şekillerine göre eğimleri farklılık gösteren özgün parçalara sahip. Eiffel Kulesi, Big Ben Saat Kulesi ve Empire State Binası gibi dünyanın daha pek çok ikonik yapısını portföyünde bulunduran Ravensburger’in 3D puzzle’ları, tüm dünyada 2.500.000’u aşkın satış rakamıyla büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Kolezyum Artık Evinizde

Dünyaca ünlü oyuncak markası Ravensburger’in 3D puzzle’ları ülkemizde en çok ilgi gören puzzle’lar arasında yer alıyor.

Ravensburger, 3D puzzle serisine son olarak İtalya’nın en ünlü yapılarından Kolezyum’un puzzle’ını ekledi. Yapının eğimli yapısına uyum sağlayacak şekilde tasarlanan puzzle parçaları rahatlıkla eğrilebiliyor ve her bir parçada, Kolezyum’un motiflerle bezenmiş eşsiz mimarisine bir adım daha yaklaşılıyor.

Bu harika puzzle, Kolezyum meraklılarını İtalya’nın tarihi atmosferi ile buluşturuyor ve dünyanın en ünlü yapılarının evimize girmesine olana sağlıyor. 216 parçadan meydana gelen puzzle, birçok seçkin mağazada satışa sunulmuş durumda ve fiyatı da 110 TL civarında.

3D puzzle denilince akla ilk gelen markalardan biri olan Ravensburger’in, aynı zamanda Eiffel Kulesi, Big Ben Saat Kulesi, Empire State binası, Pisa Kulesi gibi daha birçok ünlü yapı 3D puzzle’ı bulunuyor.

Millennium Falcon’u Sen İnşa Et!

Star Wars’un gücüne sen de dâhil olmaya ne dersin? Han Solo’nun kullandığı Millenium Falcon’u sen tasarlasaydın ne kadar güzel olurdu değil mi? Artık bunu yapmak mümkün…

Han Solo’nun, kumarbaz Lando Carlissian ile oynadığı Sabacc oyunundan kazandığı gemi Millenium Falcon ile Jabba the Hutt için kaçakçılık yaptığı sırada başı derde girer. Yardım için Obi-Wan Kenobi ile anlaşan Solo’nun yolu, Luke Skywalker ile kesişir ve Cumhuriyet direniş birliklerine katılır. Artık, Millenium Falcon Cumhuriyet donanmasındadır.

Işık hızına kadar çıkabilen Millenium Falcon artık donanmanın en hızlı gemisidir. Sen de bu kadar hızlı bir gemiyi, tüm detayları ile yeniden inşa et. Metal Earth Star Wars Millennium Falcon Mms251 oyun setinin içinde yer alan çelik yapraklar ile harika bir savaş gemi yapımına başlamak için neyi bekliyorsunuz? Kılavuzda gösterildiği gibi parçaları kırın, bükün ve birleştirin, en güzel 3D Millenium Falcon sizin olsun…

Puzzle’da Yeni Dönem: Model Araba Tasarımı


Puzzle
denilince birçok kişinin aklına ilk olarak çok parçalı ve sert mukavvadan üretilmiş beceri oyunları gelir. Şimdi size anlatacağım Puzzle, bilinen dışında tasarlanmış ve son günlerde özellikle puzzle ve model araba severlerin ilgisini üzerine çekmeyi başarabilmiş bir ürün.

cars2Klasik olanın dışına çıkarak model arabaları, 3 boyutlu bir şekilde puzzle haline getiren Eureka, şimdilerde sıkça adından bahsettiriyor. Dünyaca ünlü alışveriş sitelerinde satışa sunulan ‘3D Cars Lamborghini Murcielago’ puzzle 62 parçadan oluşuyor ve parçaların hepsi metal. Bu nedenle de puzzle parçaları birleştirdiğinizde aynı zamanda kendi model arabanız da tasarlamış oluyorsunuz.

3D Cars Lamborghini Murcielago’nın satışa sunulduğu alışveriş siteleri karşılaştırıldığında, en uygun fiyatın locopoco.com verilmiş olması ise size yol gösterebilir.

 

3D Puzzle Çeşitleri

Üç boyutlu yani 3D Puzzle kültürü hayatımıza son üç beş senedir girmiş bir kavram aslında. Dünyada ilk patentini alan Çinli bir firma olan Cubic Fun firması bu sektöre giriş yaparak maketle puzzle arasında tabir ettiğimiz bu ürün kategorisini yani 3d puzzle kavramını ortaya çıkarmıştır. Daha sonraları dünyada çok tutulan bu puzzle kategorisini üretmeye bir sürü firma başlamıştır.

Genelde parçalar baskılı karton parçalardan oluşur. Maket yapımında olduğu gibi yapıştırıcı kullanmadan bir birlerine geçme yöntemleri ile inşa edilirler. Bazen ek plastik parçalar yardımıyla da zor parçaların birleştirilmesi sağlanır. Puzzle deyince aklımıza yatay bir zeminde tek boyutlu, çok parçalı özel kesilmiş parçaları birleştirmek gelir aklımıza. Fakat 3d puzzle da ise bunun tam tersi yataydan dikeye doğru bir uygulama yöntemi vardır. Bu mantıkla emin olun inşa edemeyeceğiniz bir yapı olmayacak.

Firmalar bir ürünün 3d puzzle modelini yapmadan ilk önce onu bilgisayar ortamında detaylı çizimini yapıyorlar. Daha sonra bu çizimde her parça ayrı ayrı hesaplanarak mantıklı noktalardan bir birine geçebilecek şekilde kesiliyor. Bu hazırlanmış parçalar düz bir zeminde baskıya giriyor. Baskısı biten bu kartonlar, parçaların kesim özelliklerine göre özel lazer makinelerde etrafları boşaltılarak ayrı ayrı parçalar haline getiriliyor. Maket yapanlar bilir, parçalar birbirine bir plakada bağlıdır. Siz hangi parçayı istiyorsanız onu plakadan kıvırarak söker alırsınız. İşte 3d Puzzle içinde aynı şey geçerli. Tek tek bu parçaları kullanım sırasına göre alıp kullanarak ürününüzü inşa edersiniz.

3d puzzle modelleri arasında binalar, tarihi yapılar, araçlar, gemiler, hava araçları, köprüler ve daha nice farklı tasarımlar sizi bekliyor. Eğer bu deneyime sahip olmadıysanız ve puzzle yapmaktan zevk alıyorsanız, ilk fırsatta 3d puzzle yapmanızı tavsiye ederiz. Piyasada alabileceğiniz en kaliteli ve en çok çeşide sahip marka olan Cubic Fun firmasını tavsiye ederiz.